KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272069
*
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 15:41:40
1
Vinnande bud
18/5 17:19:54
2
1.100 kr
18/5 17:19:55
1
1.200 kr (Budbetjänt)
18/5 17:22:24
2
2.200 kr
18/5 17:22:24
1
2.400 kr (Budbetjänt)
18/5 17:24:14
2
2.600 kr
18/5 17:24:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar per adde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Per Adde
Per Adde, svensk målare född 1926.
Läs om budbetjänten
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 15:41:40 | 1 | Vinnande bud |
| 18/5 17:19:54 | 2 | 1.100 kr |
| 18/5 17:19:55 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 17:22:24 | 2 | 2.200 kr |
| 18/5 17:22:24 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 17:24:14 | 2 | 2.600 kr |
| 18/5 17:24:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar per adde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



